Adrasan

Adrasan, günümüzde Antalya'nın Kumluca ilçesine bağlı bir beldedir. 1996 yılında belde olmuştur. İsminin anlamı ‘’Ana Tanrıça Ülkesi’’ olan Adrasan; Masmavi suların, yemyeşil çam ağaçlarının arasına motif gibi işlenmiş ilginç bir koya sahiptir.

Adrasan koyu, geniş ve uzun bir kumsala sahiptir. 1800 m uzunluğundaki kuzey güney yönünde uzanan sahili doğal liman özelliğindedir.

Adrasan sizlere 3 farklı  kumsal sunmaktadır. Sahilin kuzey bölümü taşlıdır ve deniz aniden derinleşir, orta bölümü kumluk ve taşlık olan bölüme göre daha sığdır, Güney kısmı ise ince kumlu ve yaklaşık 20 m açılsanız bile ayaklarınızın yere basacağı kadar sığ bir denize sahiptir. Genellikle öğleden sonra çıkan ve karadan denize doğru esen batı rüzgarı sayesinde koy, dalgasız bir göl gibi sakin bir denize sahiptir.

Adrasan dağ yürüyüşü ve serbest tırmanış yapmaya çok müsait olan parkurlarla doludur. Aynı zaman da Adrasan’da Tekne Turları’na katılabilir, dalış yapıp su altının o görülesi manzarasının keyfini çıkarabilirsiniz.

Eklenme tarihi :13.03.2023 14:39:27
Son güncelleme : 13.03.2023 15:29:21